«Վրաստանը թե՛ Հայաստանին, թե՛ Ադրբեջանին թույլ է տալիս իր տարածքով չարգելված զինատեսակներ ներկրել». Դարչիաշվիլի
Վրաստանի ԱԳ նախարարը անդրադարձել է Վրաստանի տարածքով Հայաստան ու Ադրբեջան զենքի փոխադրման հարցերին։
Դարչիաշվիլին, մասնավորապես, հայտարարել է. «Ցանկացած երկիր իրավունք ունի ունենալ պաշտպանական միջոցներ, իսկ երբ խոսքը վերաբերում է սովորական տեխնիկային կամ միջազգային պայմանագրերով թույլատրված զինատեսակներին, ցանկացած երկիր իրավունք ունի դրանք ձեռք բերել։ Վրաստանի դիրքորոշումն է՝ երկու երկրներին (Հայաստանին և Ադրբեջանին) տրանզիտային գործառույթից օգտվելու հնարավորություն տալ»։

"Georgia allows both Armenia and Azerbaijan to import weapons that are not prohibited on its territory." Darchiashvili
15 November, 11:44
The Minister of Foreign Affairs of Georgia referred to the issue of the transportation of weapons through the territory of Georgia to Armenia and Azerbaijan.
Darchiashvili, in particular, announced "Any country has the right to have means of defense, and when it comes to conventional equipment or weapons permitted by international treaties, any country has the right to acquire them. Georgia's position is to allow both countries (Armenia and Azerbaijan) to use the transit function."