Սիրիայի արևելքում իրանամետ խմբավորումների ուղղությամբ ԱՄՆ-ի արձակած ավիահարվածների հետևանքով առնվազն 6 մարդ է զոհվել․ հայտնել է Fox News հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով ԱՄՆ Պաշտպանության նախարարության բարձրաստիճան ներկայացուցչին։
Հիշեցնենք՝ երեկ ԱՄՆ պաշտպանության նախարար Լլոյդ Օսթինը հայտարարություն էր տարածել՝ տեղեկացնելով, որ Ջո Բայդենը հրաման է տվել նոյեմբերի 12-ին ավիահարվածներ հասցնել Սիրիայի արևելքում գտնվող իրանամետ խմբերին։
Հաղորդվում է, որ օբյեկտներից մեկում նկատվել են երկրորդական պայթյուններ, ինչը վկայում է զենքի և զինամթերքի խոշոր պահեստի առկայության մասին:

The US has carried out airstrikes against pro-Iranian groups in Syria
At least 6 people were killed as a result of US airstrikes against pro-Iranian groups in eastern Syria. reported the Fox News channel, citing a high-ranking representative of the US Department of Defense.
It is noteworthy that yesterday, US Defense Minister Lloyd Austin stated that Joe Biden ordered airstrikes against pro-Iranian groups in eastern Syria on November 12.
Secondary explosions were reportedly observed at one of the facilities, indicating the presence of a large stockpile of weapons and ammunition.