«Մեր անվերապահ աջակցությունն ենք հայտնում Հայաստանի սուվերենությանը, անվտանգությանն ու տարածքային ամբողջականությանը». Եվրախորհրդարանի նախագահ
Ստրասբուրգ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում մեկնարկել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մամլո ասուլիսը Եվրախորհրդարանի նախագահ Ռոբերտա Մեցոլայի հետ։
Մեցոլան հայտարարել է, որ արևելյան հարևանության շրջանակներում Հայաստանը կարևորագույն գործընկեր է իրենց համար․ «Մեր անվերապահ աջակցությունն ենք հայտնում Հայաստանի ինքնիշխանությանը, անվտանգությանն ու տարածքային ամբողջականությանը։ Մենք հավատարիմ ենք մնում Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության աջակցման բոլոր առաջարկություններին։ ԵՄ-ն կշարունակի աջակցել այս հարցում»։
Մեցոլան նաև հավելել է, որ բարձր է գնահատում Նիկոլ Փաշինյանի առաջնորդությունն ու Հայաստանի ժողովրդավարամետ ուղին։

"We express our unconditional support for the sovereignty, security, and territorial integrity of Armenia." President of the European Parliament
As part of his working visit to Strasbourg, the press conference of the Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan with the President of the European Parliament Roberta Metzola has started.
Metsola stated that Armenia is an essential partner for them within the framework of the Eastern neighborhood, "We express our unconditional support for the sovereignty, security, and territorial integrity of Armenia. We remain committed to all the recommendations of support for peace between Armenia and Azerbaijan. The EU will continue to support this issue."