«Ռուս խաղաղապահները ձախողել են իրենց առաքելությունը». Փաշինյան
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հարցազրույց է տվել Politico.eu պարբերականին և անդրադարձել Լաչինի միջացքի խնդիր, հայ-ադրբեջանական հարաբերություններին և ռուս խաղաղապահներին։
Փաշինյանը, մասնավորապես, հայտարարել է. «Այս ամենը (Լաչինի միջանցքի շրջափակումը) պետք է լիներ ռուս խաղաղապահների պատասխանատվության տիրույթում, և քանի որ այդ խնդիրները կան, ռուս խաղաղապահները ձախողել են իրենց առաքելությունը»։
Փաշինյանը նաև հավելել է․ «Մեր գործընկերները՝ ԵՄ-ն և Միացյալ Նահանգները նույնպես աջակցում են մեզ, երբ խոսքը վերաբերում է ժողովրդավարական բարեփոխումների օրակարգին։ Չեմ կարող ասել, որ աջակցությունն ու օգնությունը, որ ստանում ենք, բավարար են՝ մեր նպատակներին և օրակարգերին ծառայելու համար»։

"Russian peacekeepers failed their mission." Pashinyan
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan gave an interview to the Politico.eu periodical and touched on the issue of Lachin Pass, Armenian-Azerbaijani relations, and Russian peacekeepers.
Pashinyan, in particular, stated: "All of this (blockade of the Lachin Corridor) should have been the responsibility of the Russian peacekeepers, and because these problems exist, the Russian peacekeepers have failed in their mission."
Pashinyan added: "Our partners, the EU and the United States, also support us regarding the democratic reform agenda. The support and assistance we receive are not sufficient to serve our goals and plans."