«Փաստեր չկան, որ Հայաստանում 3000 վագներական կա». Զախարովա
Ամենշաբաթյա ասուլիսի ժամանակ «News.ru» լրատվականի թղթակիցը հարց է ուղղել ՌԴ ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովային՝ նշելով, որ կառավարամերձ հայկական տելեգրամ ալիքները գրում են, թե Հայաստանում 3000 վագներական կա, որոնք տեղի ուժերի աջակցությամբ պետք է հեղաշրջում իրականացնեն և իշխանազրկեն Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։
«Որտե՞ղ են նկարները, որտե՞ղ են փաստերը․ այդ ամենը առասպելների շարքից է։ Պետք է լինեն թվեր, փաստեր, գոնե ինչ-որ բան։ 3000-ը 3 չէ, դա փոքր խումբ չի, որ կարող են կորչել․ ավելացնելու բան չունեմ»,- հայտարարել է Զախարովան։

«Нет фактов, что в Армении проживают 3000 вагнеровцев». Захарова
В ходе еженедельной пресс-конференции корреспондент "News.ru" задал вопрос пресс-секретарю МИД России Марии Захаровой, отметив, что проправительственные армянские Telegram-каналы пишут, что в Армении находятся 3000 вагнеровцев, которые при поддержке местных сил, должны осуществить государственный переворот и свергнуть премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
« Где фото, где факты? это все миф. Должны быть цифры, факты, хоть что-то. 3000 — это не 3, это не маленькая группа, которая может затеряться. Мне нечего добавить ", - сказала Захарова.