Միշուստինը կայցելի Հայաստան
Օգոստոսի 24-25-ը ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը կայցելի Հայաստանի Հանրապետություն և կմասնակցի Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին։ Այս մասին հաղորդում են ՌԴ կառավարությունից։
«Միջոցառումը տեղի կունենա Եվրասիական Տնտեսական Միության մարմիններում Ռուսաստանի նախագահության հովանու ներքո: Նախատեսվում է քննարկել ԵԱՏՄ շրջանակներում ինտեգրացիոն գործընթացների խորացման հարցերը և որոշել միջնաժամկետ և երկարաժամկետ հեռանկարում միության զարգացման ռազմավարական վեկտորները»,- ասվում է ռուսական կողմի տարածած հաղորդագրության մեջ։

Мишустин посетит Армению
24-25 августа Премьер-министр России Михаил Мишустин посетит Республику Армения и примет участие в заседании Евразийского межправительственного совета. Об этом сообщает правительство России.
"Мероприятие пройдет под эгидой председательства России в органах Евразийского экономического союза. Планируется обсудить вопросы углубления интеграционных процессов в рамках ЕАЭС и определить стратегические векторы развития союза в среднесрочной и долгосрочной перспективе", - говорится в сообщении российской стороны.