Բնական աղետ Վրաստանում. սողանքի հետևանքով զոհվել է 6 մարդ (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Նախօրեին Վրաստանի Օնիի մունիցիպալիտետում՝ Շովի հանգստավայրի տարածքում տեղի է ունեցել սողանք՝ «Սանսենտ շովի» հյուրանոցի մոտ։ Այս պահին առկա պաշտոնական տվյալների համաձայն՝ տարերային աղետի հետեւանքով վեց մարդ է զոհվել։ Նրանցից երկուսին փրկարարները հայտնաբերել են երեկ։
Օնիի մունիցիպալիտետում երկրորդ օրն է՝ շարունակաբար իրականացվում է որոնողափրկարարական գործողություն, որին ներգրավված են շուրջ 400 հրշեջ-փրկարարներներ և Վրաստանի ՆԳՆ տարբեր ստորաբաժանումների աշխատակիցներ։ Այսօր ժամը 06:00-ից փրկարարական աշխատանքներին ներգրավվել է սահմանապահ ոստիկանության երկու ուղղաթիռ։
Ինչպես հայտնել է Վրաստանի Տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարար Իրակլի Քարսելաձեն, աղետի գոտում այս պահին հնարավոր չէ կապ հաստատել 35 մարդու հետ։

Стихийное бедствие в Грузии. В результате оползня погибли 6 человек (ФОТО)
Оползень произошел вчера в муниципалитете Они Грузии, в курортной зоне Шови, возле гостиницы "Сансент Шови". По имеющимся на данный момент официальным данным, в результате стихийного бедствия погибли шесть человек. Вчера спасатели нашли тела двух из них.
В муниципалитете Они второй день непрерывно проводится поисково-спасательная операция, в которой задействовано около 400 пожарных и сотрудников различных подразделений МВД Грузии. Сегодня с 06:00 к спасательным работам были привлечены два вертолета пограничной службы.
По словам министра регионального развития и инфраструктуры Грузии Ираклия Карселадзе, на данный момент невозможно связаться с 35 людьми, находящимися в зоне бедствия.