«Խաղն ավարտված է»․ Հաջիևն արձագանքել է Լաչինի ճանապարհով բեռների տեղափոխման շուրջ ստեղծված իրավիճակին
Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևն արձագանքել է Երևանից Արցախ հումանիտար բեռների տեղափոխման շուրջ ստեղծված իրավիճակին և հայտարարել, որ խաղն ավարտված, հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները։
Հաջիևը նշել է, որ «Հայաստանն զբաղված է քաղաքական շահարկումներով Լաչինի ճանապարհի հարցում»։ Նրա խոսքով՝ Բրյուսելում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որ Աղդամ-Ստեփանակերտ ճանապարհը կօգտագործվի ավելի մեծ ծավալի առաքումների համար։ Նա անընդունելի է համարել «Հայաստանի կողմից Աղդամի ճանապարհից հրաժարվելը և Լաչինի ճանապարհն օգտագործելու պնդումը»։
«Անհրաժեշտ է ապահովել բոլոր անօրինական ուժերի զինաթափումը։ Միջազգային հանրությունը պետք է հստակ ուղերձ հղի Աղդամ-Խանքենդի (Ակնա-Ստեփանակերտ) ճանապարհի օգտագործման և Ղարաբաղի հայ բնակիչների՝ Ադրբեջանին վերաինտեգրման մասին։ Այլ ճանապարհ չկա։ Խաղն ավարտված է»,- ընդգծել է Հաջիևը։

"The game is over." Hajiyev responded to the situation surrounding the transportation of goods through the Lachin road
The assistant to the President of Azerbaijan, Hikmet Hajiyev, responded to the situation surrounding the transfer of humanitarian goods from Yerevan to Artsakh and declared that the game is over, the Azerbaijani mass media reports.
Hajiyev noted that "Armenia is engaged in political speculation regarding the Lachin road." He said an agreement was reached in Brussels that the Aghdam-Stepanakert road would be used for larger volumes of deliveries. He considered "Armenia's refusal to use the Aghdam road and the insistence on using the Lachin road unacceptable."
"It is necessary to ensure the disarmament of all illegal forces. The international community needs a clear message about the use of the Aghdam-Khankend (Akna-Stepanakert) road and the reintegration of the Armenian residents of Karabakh into Azerbaijan. There is no other way. The game is over," Hajiyev emphasized.