Ադրբեջանի ՊՆ նախարարը սպառնացել է Հայաստանին ու Արցախին
CBC հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում Ադրբեջանի ՊՆ նախարար Զաքիր Հասանովը անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմի Հայաստանի ինքնիշխան սահմանի զավթումներին, իրենց դիրքավորումներին և հետպատերազմյան զարգացումներին։
Հասանովը, մասնավորապես, հայտարարել է. «Պատերազմից և հայկական կողմի սադրանքներից հետո Ադրբեջանը պայմանական սահմանին իրականացրել է 6 խոշոր ռազմական գործողություն, որոնց արդյունքում հայկական կողմը մեծ կորուստներ է կրել՝ ինչպես կենդանի ուժով, այնպես էլ տեխնիկայով։ Այդ գործողությունների արդյունքում Ադրբեջանը ռազմավարական բարձունքներ է գրավել պայմանական սահմանին»,- ասել է նախարար Զաքիր Հասանովը։
Զաքիր Հասանովը նաև նշել է, որ Ադրբեջանը քաջատեղյակ է Արցախի պաշտպանության բանակի ու դրա անձնակազմի մասին և հավելել, որ ադրբեջանական բանակի նույնիսկ մեկ կորպուսը Ղարաբաղում կարող է լուծել բոլոր խնդիրները։

Министр обороны Азербайджана пригрозил Армении и Арцаху
В интервью телеканалу CBC министр обороны Азербайджана Закир Гасанов коснулся оккупации азербайджанской стороной суверенной границы Армении, их позиций и послевоенных событий.
Гасанов, в частности, заявил. «После войны и провокаций армянской стороны Азербайджан провел 6 крупных боевых операций на условной границе, в результате которых армянская сторона понесла большие потери, как в живой силе, так и в технике. В результате этих операций Азербайджан захватил стратегические высоты на условной границе", - сказал министр Закир Гасанов.
Закир Гасанов также отметил, что в Азербайджане хорошо осведомлены об Армии обороны Арцаха и ее личном составе, и добавил, что даже один корпус азербайджанской армии в Карабахе может решить все проблемы.