Ադրբեջանի ՊՆ նախարարը սպառնացել է Հայաստանին ու Արցախին
CBC հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում Ադրբեջանի ՊՆ նախարար Զաքիր Հասանովը անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմի Հայաստանի ինքնիշխան սահմանի զավթումներին, իրենց դիրքավորումներին և հետպատերազմյան զարգացումներին։
Հասանովը, մասնավորապես, հայտարարել է. «Պատերազմից և հայկական կողմի սադրանքներից հետո Ադրբեջանը պայմանական սահմանին իրականացրել է 6 խոշոր ռազմական գործողություն, որոնց արդյունքում հայկական կողմը մեծ կորուստներ է կրել՝ ինչպես կենդանի ուժով, այնպես էլ տեխնիկայով։ Այդ գործողությունների արդյունքում Ադրբեջանը ռազմավարական բարձունքներ է գրավել պայմանական սահմանին»,- ասել է նախարար Զաքիր Հասանովը։
Զաքիր Հասանովը նաև նշել է, որ Ադրբեջանը քաջատեղյակ է Արցախի պաշտպանության բանակի ու դրա անձնակազմի մասին և հավելել, որ ադրբեջանական բանակի նույնիսկ մեկ կորպուսը Ղարաբաղում կարող է լուծել բոլոր խնդիրները։

Minister of Defense of Azerbaijan threatened Armenia and Artsakh
In an interview given to the CBC TV channel, the Minister of Defense of Azerbaijan Zakir Hasanov I, I referred them to the occupations of the sovereign border of Armenia by the Azerbaijani side, their positions, and post-war developments.
Hasanov, in particular, stated. "After the war and the provocations of the Armenian side, Azerbaijan carried out six major military operations on the conventional border, as a result of which the Armenian side suffered great losses, both in terms of workforce and equipment. As a result of these operations, Azerbaijan captured strategic heights on the conventional border," said Minister Zakir Hasanov.
Zakir Hasanov also noted that Azerbaijan knows the Artsakh defense army and its personnel well. He added that even one corps of the Azerbaijani military in Karabakh could solve all problems.