Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ն մտահոգությունն է հայտնել հայ-ադրբեջանական սահմանի միջադեպերի կապակցությամբ
Ֆրանսիան իր մտահոգությունն է հայտնել վերջին 48 ժամվա ընթացքում հայ-ադրբեջանական սահմանի մի քանի կետերում, այդ թվում՝ Երասխում, քաղաքացիական անձնակազմի գնդակոծության հետևանքով տեղի ունեցած զինված միջադեպերի կապակցությամբ։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ն։
Դիվանագիտական կառույցը զսպվածության, դեէսկալացիայի և քաղաքացիական բնակչության պաշտպանության կոչ է անում։
Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ն նաև վերահաստատում է իր աջակցությունը Միջազգային դատարանի՝ 2023 թվականի փետրվարի 22-ի որոշման ամբողջական կատարմանը՝ միջանցքով երթևեկությունը վերականգնելու վերաբերյալ և հայտնում՝ հանրապետությունը լիովին մոբիլիզացված է տարածաշրջանում խաղաղություն վերականգնելու համար։

The French Foreign Ministry expressed its concern regarding the incidents on the Armenian-Azerbaijani border
France has expressed concern regarding the armed incidents during the last 48 hours at several points of the Armenian-Azerbaijani border, including Yeraskh, due to the shooting of civilian personnel. The French Foreign Ministry stated this.
The diplomatic establishment calls for restraint, de-escalation, and protection of the civilian population.
The French Foreign Ministry also reaffirms its support for the full implementation of the decision of the International Court of Justice of February 22, 2023, to restore traffic through the corridor. It states that the republic is fully mobilized to restore regional peace.