«Դրական դինամիկա է նկատվում հայ-ադրբեջանական խաղաղության բանակցություններում». Բայրամով
Մոսկվայում մեկնարկել է ՌԴ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Սերգեյ Լավրովի և Ջեյհուն Բայրամովի երկկողմ հանդիպումը։ Հանդիպմանը Լավրովն անդրադարձել է «Հյուսիս-հարավ» միջանցքի հարցին, փոխադարձ տնտեսական ներդրումների, առևտրի և այլ հարցերի։ Լավրովը խոսել է որ այս ֆորմատի հանդիպուն նախատեսված էր դեռ նախորդ տարի, սակայն հանգամանքների բերումով այն չէր կայացել։
Լավրովը նաև նշել է, որ օրվա երկրորդ կեսին նախատեսվում է եռակողմ հանդիպում Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի մասնակցությամբ։
Իր հերթին Բայրամովը շնորհակալություն է հայտնել Լավրովին, նշել որ նախորդ տարվա նախատեսված հանդիպումը չի կայացել որ իրենց (Լավրովի ու Բայրամովի) պատճառով։ Բայրամովը նաև նշել է որ դրական դինամիկա է նկատվում հայ-ադրբեջանական խաղաղության բանակցություններում։

A positive dynamic is observed in the Armenian-Azerbaijani peace negotiations,” Byramov
The bilateral meeting of Foreign Ministers of Russia and Azerbaijan, Sergey Lavrov and Jeihun Bayramov, has started in Moscow. At the meeting, Lavrov touched on the issue of the "North-South" corridor, mutual economic investments, trade and other issues. Lavrov said that the meeting of this format was planned for last year, but due to circumstances, it did not take place.
Lavrov also noted that in the second half of the day, a tripartite meeting with the participation of Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan is planned.
In his turn, Bayramov thanked Lavrov and noted that the scheduled meeting last year did not take place because of them (Lavrov and Bayramov). Bayramov also noted that positive dynamics are observed in the Armenian-Azerbaijani peace negotiations.