«Հիմնական խնդիրը Ադրբեջանի հետ խաղաղության բանակցություններն ու Հայաստանի ներքին բարեփոխումներն են». Կոլոնա
Երևանում մեկնարկել է Ֆրանսիայի և Հայաստանի ԱԳ նախարարներ Կատրին Կոլոնայի և Արարատ Միրզոյանի մամլո ասուլիսը։ Կոլոնան, մասնավորապես, հայտարարել է. «Հիմնական խնդիրը Ադրբեջանի հետ խաղաղության բանակցություններն ու Հայաստանի ներքին բարեփոխումներն են։ Ֆրանսիայի համար պատիվ է լինել այն երկրների շարքում, որոնք Հայաստանի կողքին են ու աջակցում են մարտահրավերների դիմակայման հարցում։
Ֆրանսիան, Եվրամիության, ԱՄՆ-ի, ԵԱՀԿ-ի և ՄԱԿ-ի հետ, իր լիակատար աջակցությունն է ցուցաբերում Հայաստան-Ադրբեջան բանակցություններին։ Խաղաղության ճանապարհը միակ ճանապարհն է արդար և կայուն խաղաղության համար․ դժվար, բայց միակ ճանապարհն է»։

"The main problem is the peace negotiations with Azerbaijan and the internal reforms of Armenia;" Colonna
The Foreign Ministers of France and Armenia, Catherine Colonna and Ararat Mirzoyan press conference, started in Yerevan. Colonna, in particular, stated: "The main problem is the peace negotiations with Azerbaijan and the internal reforms of Armenia. It is an honor for France to be among the countries that stand by Armenia and support it in facing challenges.
France, the European Union, the USA, the OSCE, and the United Nations, fully support the Armenia-Azerbaijan negotiations. The way of peace is the only way to a fair and lasting peace. It's difficult, but it's the only way."