«Ֆրանսիայի նման երկրները բարդացնում են Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև ընթացող խաղաղ գործընթացը». Էրդողանի խոսնակ
Թուրքիայի նախագահի խոսնակ Իբրահիմ Քալընը անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական կարգավորման հարաբերություններին․ «Ֆրանսիայի նման երկրները բարդացնում են Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև ընթացող խաղաղ գործընթացն՝ օգտագործելով այն իրենց օգտին։
Ֆրանսիան պետք է ավելի կառուցողական դիրքորոշում ցուցաբերի այս հարցում»,-հայտարարել է Թուրքիայի նախագահի մամուլի քարտուղարը։

«Такие страны, как Франция, осложняют продолжающийся мирный процесс между Азербайджаном и Арменией». Пресс-секретарь Эрдогана
Пресс-секретарь президента Турции Ибрагим Калын коснулся вопроса нормализации армяно-азербайджанских отношений. «Такие страны, как Франция, усложняют текущий мирный процесс между Азербайджаном и Арменией, используя его в своих интересах.
Франция должна занять более конструктивную позицию в этом вопросе", - сказал пресс-секретарь президента Турции.