«Ղարաբաղի հայերը կամ պետք է ընդունեն Ադրբեջանի քաղաքացիություն, կամ գտնեն բնակության այլ վայր». Ալիև
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հարցազրույց է տվել ադրբեջանական հեռուստատեսությանը։ Նա անդրադարձել է ԼՂ հայերի ապրելու իրավունքին և կրկնել Ադրբեջանի պահանջները։ Ալիևը, մասնավորապես, հայտարարել է. «Ղարաբաղի հայերը կամ պետք է ստանան Ադրբեջանի քաղաքացիություն, կամ գտնեն բնակության այլ վայր։
Այստեղ լիակատար ազատություն է, առաջարկվում են բոլոր ժողովրդավարական հիմքերը։ Այս հարցը պետք է լուծվի մարդու իրավունքների հիման վրա։ Մենք բազմիցս հայտարարել ենք, որ ոչ մի երկրի հետ չենք քննարկելու մեր ներքին գործերը։ Ղարաբաղը մեր ներքին գործն է»։

"Armenians of Karabakh should either accept Azerbaijani citizenship or find another place to live," Aliev
President of Azerbaijan Ilham Aliyev gave an interview with Azerbaijani television. He referred to the right to live of Nagorno-Karabakh Armenians and reiterated Azerbaijan's demands. Aliyev, in particular, stated: "Armenians of Karabakh should either get Azerbaijani citizenship or find another place to live.
Here is complete freedom; all democratic foundations are offered. This issue should be resolved based on human rights. We have repeatedly stated that we will not discuss our internal affairs with any country. Karabakh is our internal matter."