«Ղարաբաղի հայերը կամ պետք է ընդունեն Ադրբեջանի քաղաքացիություն, կամ գտնեն բնակության այլ վայր». Ալիև
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հարցազրույց է տվել ադրբեջանական հեռուստատեսությանը։ Նա անդրադարձել է ԼՂ հայերի ապրելու իրավունքին և կրկնել Ադրբեջանի պահանջները։ Ալիևը, մասնավորապես, հայտարարել է. «Ղարաբաղի հայերը կամ պետք է ստանան Ադրբեջանի քաղաքացիություն, կամ գտնեն բնակության այլ վայր։
Այստեղ լիակատար ազատություն է, առաջարկվում են բոլոր ժողովրդավարական հիմքերը։ Այս հարցը պետք է լուծվի մարդու իրավունքների հիման վրա։ Մենք բազմիցս հայտարարել ենք, որ ոչ մի երկրի հետ չենք քննարկելու մեր ներքին գործերը։ Ղարաբաղը մեր ներքին գործն է»։

«Армяне Карабаха должны либо принять азербайджанское гражданство, либо найти другое место жительства». Алиев
Президент Азербайджана Ильхам Алиев дал интервью азербайджанскому телевидению. Он коснулся права на жизнь армян Нагорного Карабаха и повторил требования Азербайджана. Алиев, в частности, заявил: «Армяне Карабаха должны либо получить азербайджанское гражданство, либо найти другое место жительства.
Здесь полная свобода, предлагаются все демократические устои. Этот вопрос должен решаться на основе прав человека. Мы неоднократно заявляли, что не будем обсуждать наши внутренние дела ни с одной страной. Карабах — наше внутреннее дело».