«Թուրքիան հանդես է գալիս Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության պայմանագրի շուտափույթ կնքման օգտին». Չավուշօղլու
Թուրքիայի մայրաքաղաք Անկարայում մեկնարկել են ՌԴ և Թուրքիայի ԱԳ նախարարներ Սերգեյ Լավրովի ու Մևլութ Չավուշօղլուի բանակցությունները։ Բանակցություններին հաջորդած ասուլիսին Թուրքիայի ԱԳ նախարարը անդրադարձել է Հարավային Կովկասի իրավիճակին և տարածաշրջանային զարգացումներին։
Չավուշօղլուն, մասնավորապես հայտարարել է. «Թուրքիան հանդես է գալիս Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության պայմանագրի շուտափույթ կնքման օգտին»։

«Турция выступает за скорейшее заключение мирного договора между Азербайджаном и Арменией». Чавушоглу
В столице Турции Анкаре начались переговоры между министрами иностранных дел России и Турции Сергеем Лавровым и Мевлютом Чавушоглу. На пресс-конференции по итогам переговоров министр иностранных дел Турции коснулся ситуации на Южном Кавказе и региональных событий.
Чавушоглу в частности заявил. «Турция выступает за скорейшее заключение мирного договора между Азербайджаном и Арменией».