Հայաստանը կմասնակցի ԱՄՆ կազմակերպած «Defender 23» զորավարժություններին
ԱՄՆ ՊՆ մամուլի քարտուղարի տեղակալ Սաբրինա Սինգհը հայտարարել է, որ սպասվում է մոտ 9000 ամերիկացի զինծառայող մասնակցություն «Defender 23» զորավարժություններին, որոնք կմեկնարկեն ապրիլի 22-ին։
«Կմասնակցեն մոտավորապես 9 հզ․ ամերիկացի զինվորական և մոտ 17 հզ․ զինծառայող 26 դաշնակից և գործընկեր երկրներից, իսկ զորավարժությունների մի մասը կանցկացվի եվրոպական 10 տարբեր երկրներում», - ասել է  Սինգհը:
Ըստ պենտագոնի՝ բացի ԱՄՆ զորքերից, զորավարժություններին կմասնակցեն զինվորականներ Ալբանիայից, Հայաստանից, Բոսնիա և Հերցեգովինայից, Բուլղարիայից, Խորվաթիայից, Չեխիայից, Դանիայից, Էստոնիայից, Ֆրանսիայից, Վրաստանից, Գերմանիայից, Հունաստանից, Հունգարիայից, Իտալիայից, Կոսովոյից, Մոլդովայից, Չեռնոգորիայից, Նիդեռլանդներից, Հյուսիսային Մակեդոնիայից։
Միևնույն ժամանակ, «Defender 23-ին»-ին կմասնակցեն Լեհաստանը, Ռումինիան, Սլովենիան, Իսպանիան, Շվեդիան և Միացյալ Թագավորությունը:

Armenia will participate in the Defender 23 military exercises organized by the USA
The deputy press secretary of the US Ministry of Defense, Sabrina Singh, announced that about 9,000 American soldiers are expected to participate in the Defender 23 exercise, which will begin on April 22.
"Approximately 9 thousand people will participate. American military and about 17 thousand. Soldiers from 26 allied and partner countries and part of the exercise will be held in 10 different European countries," said Singh.
According to the Pentagon, in addition to US troops, military personnel from Albania, Armenia, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Croatia, the Czech Republic, Denmark, Estonia, France, Georgia, Germany, Greece, Hungary, Italy, Kosovo, Moldova, Montenegro, the Netherlands, North Macedonia will participate in the exercise.
Meanwhile, Defender 23 will feature Poland, Romania, Slovenia, Spain, Sweden, and the United Kingdom.