Հայաստանը կմասնակցի ԱՄՆ կազմակերպած «Defender 23» զորավարժություններին
ԱՄՆ ՊՆ մամուլի քարտուղարի տեղակալ Սաբրինա Սինգհը հայտարարել է, որ սպասվում է մոտ 9000 ամերիկացի զինծառայող մասնակցություն «Defender 23» զորավարժություններին, որոնք կմեկնարկեն ապրիլի 22-ին։
«Կմասնակցեն մոտավորապես 9 հզ․ ամերիկացի զինվորական և մոտ 17 հզ․ զինծառայող 26 դաշնակից և գործընկեր երկրներից, իսկ զորավարժությունների մի մասը կանցկացվի եվրոպական 10 տարբեր երկրներում», - ասել է  Սինգհը:
Ըստ պենտագոնի՝ բացի ԱՄՆ զորքերից, զորավարժություններին կմասնակցեն զինվորականներ Ալբանիայից, Հայաստանից, Բոսնիա և Հերցեգովինայից, Բուլղարիայից, Խորվաթիայից, Չեխիայից, Դանիայից, Էստոնիայից, Ֆրանսիայից, Վրաստանից, Գերմանիայից, Հունաստանից, Հունգարիայից, Իտալիայից, Կոսովոյից, Մոլդովայից, Չեռնոգորիայից, Նիդեռլանդներից, Հյուսիսային Մակեդոնիայից։
Միևնույն ժամանակ, «Defender 23-ին»-ին կմասնակցեն Լեհաստանը, Ռումինիան, Սլովենիան, Իսպանիան, Շվեդիան և Միացյալ Թագավորությունը:

Армения примет участие в организованных США военных учениях "Defender 23"
Заместитель пресс-секретаря Минобороны США Сабрина Сингх сообщила, что в учениях «Defender 23», которые начнутся 22 апреля, ожидается участие около 9 тысяч американских военнослужащих.
«Примут участие около 9 тысяч человек. американских военных и около 17 тыс. военнослужащих из 26 стран-союзников и стран-партнеров, а часть учений пройдет в 10 разных европейских странах", - сказала Сингх.
По данным Пентагона, помимо войск США примут участие, военнослужащие из Албании, Армении, Боснии и Герцеговины, Болгарии, Хорватии, Чехии, Дании, Эстонии, Франции, Грузии, Германии, Греции, Венгрии, Италии, Косово, Молдовы, В учениях также примут участие Черногория, Нидерланды, Северная Македония.
Кроме того, в Defender 23 примут участие Польша, Румыния, Словения, Испания, Швеция и Великобритания.