Ըստ Ֆինլանդիայի ազգային հեռուստատեսության՝ երկրի ընդդիմադիր Ազգային կոալիցիոն կուսակցությունը կիրակի կայացած խորհրդարանական ընտրություններում նախնական հաղթանակ է տարել։
Բոլոր ձայների հաշվարկի արդյունքում Ազգային կոալիցիոն կուսակցությունը խորհրդարանում ստացել է 48 մանդատ՝ չորս տարի առաջվա համեմատ ավելանալով 10-ով։ Նրան հաջորդում է Ֆինների կուսակցությունը՝ 46 մանդատով (ավելանացել է 7-ով): Սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցությունը՝ ներկայիս ֆիննական կոալիցիայի առաջատար կուսակցությունը, որը նախագահում է վարչապետ Սաննա Մարինը, ստացել է 43 մանդատ՝ ավելանալով երեքով։

According to Finland's national television, the country's opposition National Coalition Party won a preliminary victory in Sunday's parliamentary elections.
As a result of the counting of all votes, the National Coalition Party received 48 mandates in the parliament, increasing by 10 compared to four years ago. It is followed by the Finns' Party with 46 seats (an increase of 7). The Social Democratic Party, the leading party in the current Finnish coalition led by Prime Minister Sanna Marin, won 43 seats, an increase of three.