Ադրբեջանը պատասխան նոտա է հանձնել Իրանին
Ադրբեջանում Իրանի դեսպան Սեյիդ Աբբաս Մուսավին ապրիլի 3-ին կանչվել է Ադրբեջանի ԱԳՆ, նրան հանձնվել է պատասխան նոտա։ Բացի այդ, դեսպանին տրվել է իրանական լրատվամիջոցներում հրապարակված մի շարք հակաադրբեջանական հոդվածների ցուցակը։
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն հայտարարել է նաև Իրանում հրատապ միջոցներ ձեռնարկելու կարևորության մասին՝ իրանական լրատվամիջոցներում «հակաադրբեջանական կեղծ և կողմնակալ» նյութերի հրապարակումը կանխելու համար։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Թեհրանը բողոքի նոտա է հանձնել Բաքվին՝ ադրբեջանական որոշ լրատվամիջոցների վիրավորական գործողությունների առնչությամբ։ Իրանը զգուշացրել է, որ ԶԼՄ-ների նման պահվածքը կարող է բացասաբար ազդել երկու երկրների հարաբերությունների վրա։

Seyyed Abbas Mousavi, Iran's ambassador to Azerbaijan, was summoned to the Ministry of Foreign Affairs of Azerbaijan on April 3, and he was given a response note. In addition, the ambassador was given a list of several anti-Azerbaijani articles published in the Iranian media.
The Ministry of Foreign Affairs of Azerbaijan also announced the importance of taking urgent measures in Iran to prevent the publication of "false and biased anti-Azerbaijani" materials in the Iranian media.
Earlier, we reported that Tehran handed over a protest note to Baku regarding some Azerbaijani media's offensive actions. Iran warned that such mass media behavior could negatively affect the relations between the two countries.