Ադրբեջանը պատասխան նոտա է հանձնել Իրանին
Ադրբեջանում Իրանի դեսպան Սեյիդ Աբբաս Մուսավին ապրիլի 3-ին կանչվել է Ադրբեջանի ԱԳՆ, նրան հանձնվել է պատասխան նոտա։ Բացի այդ, դեսպանին տրվել է իրանական լրատվամիջոցներում հրապարակված մի շարք հակաադրբեջանական հոդվածների ցուցակը։
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն հայտարարել է նաև Իրանում հրատապ միջոցներ ձեռնարկելու կարևորության մասին՝ իրանական լրատվամիջոցներում «հակաադրբեջանական կեղծ և կողմնակալ» նյութերի հրապարակումը կանխելու համար։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Թեհրանը բողոքի նոտա է հանձնել Բաքվին՝ ադրբեջանական որոշ լրատվամիջոցների վիրավորական գործողությունների առնչությամբ։ Իրանը զգուշացրել է, որ ԶԼՄ-ների նման պահվածքը կարող է բացասաբար ազդել երկու երկրների հարաբերությունների վրա։

Азербайджан передал Ирану ответную ноту
Посол Ирана в Азербайджане Сейед Аббас Мусави 3 апреля был вызван в МИД Азербайджана, ему вручили ответную ноту. Кроме того, послу был передан список ряда антиазербайджанских статей, опубликованных в иранских СМИ.
Министерство иностранных дел Азербайджана также заявило о важности принятия в Иране неотложных мер по недопущению публикации в иранских СМИ «ложных и предвзятых антиазербайджанских» материалов.
Ранее мы сообщали, что Тегеран передал Баку ноту протеста в связи с оскорбительными действиями некоторых азербайджанских СМИ. Иран предупредил, что такое поведение СМИ может негативно сказаться на отношениях между двумя странами.