Իրանի ԱԳ նախարարը կայցելի Մոսկվա
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հայտարարել է, թե մարտի 29-ին Իրանի արտգործնախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանը աշխատանքային այցով կժամանի Մոսկվա։
Ըստ նրա՝ նախատեսված է Աբդոլլահինի հանդիպումը Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ: Նախարարները կքննարկեն արդիական միջազգային հարցեր, այդ թվում՝ Իրանի միջուկային գործարքը, Սիրիայում, Աֆղանստանում, Հարավային Կովկասում իրավիճակը, Կասպից ծովի խնդիրը և այլ հարցեր:
Զախարովան հայտարարել է, թե անդրադարձ կլինի նաև Իրանի և ԵԱՏՄ-ի միջև ազատ առևտրի համաձայնագրի կնքմանը:

Iran's Foreign Minister will visit Moscow
The official representative of the Russian Foreign Ministry, Maria Zakharova, announced that Iran's Foreign Minister Hossein Amir Abdollahian would arrive in Moscow on a working visit on March 29.
According to him, Abdollahin's meeting with Russian Foreign Minister Sergey Lavrov is scheduled. The ministers will discuss current international issues, including the Iran nuclear deal, Syria, Afghanistan, the South Caucasus, the Caspian Sea problem, and other issues.
Zakharova stated that the signing of the free trade agreement between Iran and EAEU would also be addressed.