«ՌԴ շնորհիվ Հայաստանը ռեկորդային ՀՆԱ ունի». Լավրով (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Մոսկվայում սկսվել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի և ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի՝ ընդլայնված կազմով հանդիպումը։
Լավրովը բացման խոսքում հայտարարել է. «Ողջունում եմ Ձեզ Մոսկվայում։ Ներկայումս ՀՀ տնտեսության առաջատար տնտեսական գործընկերն ու ներդրողն ենք։ Այդ ամենը օգնել է Ձեզ՝ ռեկորդային ՀՆԱ ունենալ։ Մենք հետաքրքրված ենք միասնական լեզվական, մշակութային ու գիտական համագործակցության հարցում։ Կարևոր է նաև համագործակցությունը ԵԱՏՄ, ՀԱՊԿ, ԱՊՀ շրջանակներում։
Կարևոր են նաև հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանազատման ու սահմանագծման գործընթացը, տարածաշրջանի կոմունիկացիաների ապաշրջափակումը և եռակողմ համաձայնության այլ հարցեր»։

"Thanks to the Russian Federation, Armenia has a record GDP," Lavrov (VIDEO)
The extended meeting of the Russian Foreign Minister Sergey Lavrov and the Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan began in Moscow.
Lavrov stated in his opening speech, "I welcome you to Moscow. We are the leading economic partner and investor in the RA economy. All that helped you to have a record GDP. We are interested in joint linguistic, cultural, and scientific cooperation. Cooperation within EAEU, CSTO, and CIS frameworks is also essential.
The process of demarcation and demarcation of the Armenian-Azerbaijani border, the unblocking of communications in the region, and other issues of the tripartite agreement are also important."