Թուրքիան նպատակ ունի համագործակցել Հունաստանի հետ միջազգային հարթակներում
Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն հույս է հայտնել, որ Հունաստանի հետ միջազգային հարթակներում փոխադարձ համագործակցությունը կշարունակվի։ Այս մասին թուրքական դիվանագիտության ղեկավարը հայտարարել է իր հույն գործընկեր Նիկոս Դենդիասի հետ Բրյուսելում կայացած հանդիպմանը։
Թուրքիայի արտգործնախարարը նաև շնորհակալություն է հայտնել Հունաստանի կառավարությանը և Հունաստանի ժողովրդին Ղահրամանմարասի երկրաշարժից հետո ցուցաբերած աջակցության և համերաշխության համար։ Չավուշօղլուն հիշեցրել է, որ Դենդիասն անձամբ է այցելել Թուրքիայի աղետի գոտի։
Թուրքական դիվանագիտության ղեկավարը նշել է, որ երկրների միջև ձևավորված դրական մթնոլորտն արտահայտվում է նաև միջազգային հարթակներում համագործակցությամբ։
Հունաստանի ԱԳՆ ղեկավարն, իր հերթին, ասել է, որ հնարավորություն է ունեցել անձամբ շնորհակալություն հայտնել Չավուշօղլուին Տեմպիում տեղի ունեցած երկաթուղային վթարից հետո առաջինների շարքում զանգահարելու համար։

Turkey aims to cooperate with Greece on international platforms
Turkish Foreign Minister Mevlut Cavusoglu hoped cooperation with Greece on international platforms would continue. The head of Turkish diplomacy announced this at the meeting in Brussels with his Greek counterpart Nikos Dendias.
The Turkish Foreign Minister also thanked the Greek government and people for their support and solidarity after the Ghahramanmaras earthquake. Cavusoglu reminded me that Dendias personally visited the disaster zone in Turkey.
The head of Turkish diplomacy noted that the positive atmosphere between the countries is also expressed through cooperation on international platforms.
The Greek Foreign Minister, for his part, said that he had the opportunity to personally thank Cavusoglu for being one of the first to call after the railway accident in Tempi.