«Վագներ»-ի ուժերը Բախմուտի տակ սպառման եզրին են
Պատերազմի ուսումնասիրման ամերիկյան ինստիտուտը (ISW) ռուս-ուկրաինական ռազմաճակատում իրավիճակի վերաբերյալ իր հերթական զեկույցում եզրակացնում է, որ Ուկրաինայում ռուսական հարձակման տեմպերը նախորդ շաբաթների համեմատ դանդաղել են, և քաղաքը գրավել փորձող «Վագների» ուժերը սպառման եզրին են։
Ուկրաինայի ԶՈՒ պաշտոնական ներկայացուցիչ, գնդապետ Ալեքսեյ Դմիտրաշկովսկու տվյալներով ռուսական բանակն այժմ օրական 20-29 ցամաքային հարձակում է իրականացնում, մինչդեռ նախկինում դրանց թիվը 90-100 էր: Դմիտրաշկովսկին դա բացատրում է ռուսական ուժերի կողմից փոխադրվող կենդանի ուժի և տեխնիկայի զգալի կորուստներով։

Силы «вагнеровцев» под Бахмутом на грани истощения
Американский институт изучения войны (ISW) в своем очередном отчете о ситуации на российско-украинском фронте делает вывод, что темпы наступления русских на Украине замедлились по сравнению с предыдущими неделями, а «вагнеровские» силы пытающие захват города находятся на грани истощения.
По словам официального представителя ВСУ полковника Алексея Дмитрашковского, сейчас российская армия проводит 20-29 штурмовок в сутки, тогда как ранее их количество составляло 90-100. Дмитрашковский объясняет это значительными потерями живой силы и техники, перевезенной российскими войсками.