Ռուսաստանն ու ԱՄՆ-ը կշարունակեն բանտարկյալների փոխանակման շուրջ երկխոսությունը
Ռուսաստանը և Միացյալ Նահանգները կշարունակեն քննարկել բանտարկյալների փոխանակման հարցը «մասնագիտացված խողովակներով»: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳ փոխնախարար Սերգեյ Ռյաբկովը «RT Arabic»-ին տված հարցազրույցում։
«Ինչ վերաբերում է բանտարկյալների փոխանակմանը մասնագիտացված խողովակներով, ապա շարունակվում է համապատասխան հարցերի քննարկումը», - ասել է փոխնախարարը:
Ռյաբկովի խոսքով՝ «վերջին ամիսներին որոշակի արդյունքներ են գրանցվել, այդ թվում՝ այդ հումանիտար հարցերում: Եվ դա մեզ դրական է թվում», - նշել է դիվանագետը:

Russia and the USA will continue the dialogue on the exchange of prisoners
Russia and the United States will continue to discuss the issue of prisoner exchanges through "specialized channels." Russian Deputy Foreign Minister Sergey Ryabkov announced this in an interview with RT Arabic.
"As for the exchange of prisoners through specialized channels, the discussion of relevant issues continues," said the deputy minister.
According to Ryabkov, "certain results have been registered in recent months, including in these humanitarian issues. And that seems positive to us," the diplomat noted.