Վրաստանում խստացնում են փողերի լվացման մասին օրենքը
• Փողերի լվացումը կլինի ոչ միայն ապօրինի եկամուտների օրինականացումը, այլև ապօրինի եկամուտների օրինականացման կամ հանցավոր ճանապարհով ստացված գույքի օգտագործումը/տիրապետումը,
• Ֆինանսական հաստատությունները, առևտրային և ոչ առևտրային կազմակերպությունները պարբերաբար հաշվառելու են փողերի լվացման և ահաբեկչության ֆինանսավորման հետ կապված ռիսկերը,
• Կուժեղանա վերահսկողությունը քաղաքականապես ակտիվ անձանց նկատմամբ, որոնց նկատմամբ հատուկ հսկողություն է իրականացվում,
• Ուշադրության տակ են հայտնվելու նաև պաշտոնյաների, պատգամավորների, նախարարների, դատավորների և դիվանագետների քաղաքացիական կանայք, ինչպես նաև նրանց կուսակցությունների անդամները, գործարար գործընկերները և նրանց հետ սոցիալական կամ քաղաքական շփումներ ունեցողները։

Law on money laundering is being tightened in Georgia
According to the amendment project, the National Assembly of Georgia wants to tighten the law on money laundering.
• Money laundering will be the legalization of illegal income and the use/possession of property obtained through the legalization of illicit income or crime.
• Financial institutions, commercial and non-commercial organizations will regularly consider the risks associated with money laundering and terrorist financing.
• Control over politically active individuals, who are subject to unique control, will be strengthened.
• Civilian wives of officials, deputies, ministers, judges, diplomats, members of their parties, business partners, and those with social or political contacts will also come under the spotlight.