Հույս ունենք, որ Հայաստանը դրական կարձագանքի խաղաղության համաձայնագրի առաջարկի վերաբերյալ մեր դիտարկումներին. Ալիև
«Այսօր ես պարոն Նախագահին տեղեկացրել եմ նաև Հարավային Կովկասում տիրող իրավիճակի մասին, հատկապես Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ։ Մենք հույս ունենք, որ Հայաստանը դրական կարձագանքի խաղաղության համաձայնագրի առաջարկի վերաբերյալ մեր դիտարկումներին»։
Այս մասին մարտի 8-ին Լատվիայի նախագահ Էգիլս Լևիտսի հետ հանդիպումից հետո մամուլի համար արված հայտարարության մեջ ասել է նախագահ Իլհամ Ալիևը։
«Որոշ ժամանակ առաջ մենք ներկայացրել ենք մեր առաջարկը, որը հիմնված է միջազգային իրավունքի նորմերի և սկզբունքների վրա։ Մենք մեկնաբանություններ ենք ստացել Հայաստանից։ Ի պատասխան՝ մենք նրանց ուղարկեցինք մեր մեկնաբանությունները։ Այնպես որ գործընթացն ընթանում է», - ընդգծել է Ադրբեջանի ղեկավարը։

We hope that Armenia will respond positively to our observations regarding the peace agreement proposal. Aliev
"Today, I also informed Mr. President about the situation in the South Caucasus, especially about normalizing relations between Azerbaijan and Armenia. We hope Armenia will respond positively to our observations regarding the peace agreement proposal."
President Ilham Aliyev said this in a statement made to the press after the meeting with Latvian President Egils Levits on March 8.
"Some time ago, we presented our proposal based on the norms and principles of international law. We have received comments from Armenia. In response, we sent them our comments. So the process is going on," the leader of Azerbaijan emphasized.