Բախմուտի մարտերը սպառում են թե՛ Ուկրաինայի, թե՛ Ռուսաստանի ուժերը
«Բախմուտի ճակատամարտը շարունակում է սպառել երկու կողմերի ուժերը, - իր ամենօրյա զեկույցում արձանագրել է բրիտանական ռազմական հետախուզությունը, - հանգստյան օրերին քաղաքի հյուսիսում ուկրաինացի զինվորականները, հավանաբար, կարողացել են կայունացնել պաշտպանության գիծը ռուսական ուժերի առաջխաղացումներից հետո»։
Զեկույցի հեղինակները կարծում են, որ միակ խոշոր ճանապարհի կամուրջը, որը մատակարարում է ապահովում ուկրաինացի զինվորականներին, պայթեցվել է ռուսների կողմից, իսկ պատերազմի ուսումնասիրության ամերիկյան ինստիտուտը եկել է այն եզրակացության, որ կամուրջը պայթեցրել են ուկրաինացիները, որպեսզի կանխեն ռուսական ուժերի հետագա առաջխաղացումը:
Ինչ վերաբերում է ռուսական կողմի դժվարություններին, ամփոփագրի հեղինակները հիշեցնում են «Վագներ»-ի և Ռուսաստանի ՊՆ միջև առկա տարաձայնությունները զինամթերքի բաշխման վերաբերյալ, որոնք իրենց ներկայիս մարտավարության ներքո անհրաժեշտ են ռուսական ուժերի առաջխաղացման համար:

The fighting in Bakhmut is draining the forces of both Ukraine and Russia
"The battle of Bakhmut continues to exhaust the forces of both sides," the British military intelligence reported in its daily report, "over the weekend, the Ukrainian military in the north of the city probably managed to stabilize the defensive line after the advances of the Russian forces."
The report's authors believe the Russians blew up the only central road bridge supplying the Ukrainian military. The American Institute for the Study of War concluded that the Ukrainians blew up the bridge to prevent further Russian advances.
As for the difficulties on the Russian side, the summary's authors recall the differences between Wagner and the Russian Ministry of Defense regarding the distribution of ammunition, which under their current tactics, is necessary for the advance of Russian forces.