«Ադրբեջանը հավատարիմ է մնում Բրյուսելի խաղաղության օրակարգին», - ասել է Իլհամ Ալիևը՝ Հարավային Կովկասի հարցերով Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի հետ հանդիպման ժամանակ։
Հանդիպմանը Ալիևը խոսել է Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակներում Եվրամիության խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ կայացած հանդիպման մասին և ընդգծել, որ Ադրբեջանը հավատարիմ է մնում Բրյուսելի խաղաղության օրակարգին:
Տոյվո Կլաարը, իր հերթին, նշել է նախագահ Իլհամ Ալիևի և ԵՄ խորհրդի նախագահի արդյունավետ հանդիպումը Մյունխենում, ընդգծել, որ ԵՄ-ն այսուհետ ևս իր ներդրումն է ունենալու Ադրբեջանի և Հայաստանի հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում:
Ըստ ադրբեջանական զլմ-ների՝ զրույցի ընթացքում մտքեր են փոխանակվել խաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցային գործընթացի վերաբերյալ։

«Азербайджан привержен мирной повестке Брюсселя». Алиев
«Азербайджан по-прежнему привержен мирной повестке Брюсселя», - сказал Ильхам Алиев на встрече со специальным представителем ЕС на Южном Кавказе Тойво Клааром.
На встрече Алиев рассказал о встрече, проведенной с председателем Совета Европейского союза Шарлем Мишелем в рамках Мюнхенской конференции по безопасности, и подчеркнул, что Азербайджан по-прежнему привержен мирной повестке Брюсселя.
Тойво Клаар, со своей стороны, отметил результативную встречу Президента Ильхама Алиева и Председателя Совета ЕС в Мюнхене, подчеркнул, что ЕС будет и впредь вносить свой вклад в процесс урегулирования отношений между Азербайджаном и Арменией.
По словам азербайджанских лидеров, в ходе беседы состоялся обмен мнениями относительно переговорного процесса по мирному договору.