ԱՄՆ-ն Ուկրաինային 400 մլն դոլարի ռազմական օգնության նոր փաթեթ է հատկացրել
ԱՄՆ-ն Ուկրաինային տրամադրել է մոտ 400 միլիոն դոլար արժողությամբ ռազմական օգնության նոր՝ 33-րդ անընդմեջ փաթեթը, հայտարարել է ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինqենը։
Ինչպես նշվում է ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ, ԱՄՆ արտաքին քաղաքականության դեպարտամենտի ղեկավարը պնդel 1, որ «այսօր միայն Ռուսաստանը կարող է վերջ տալ այս պատերազմին», այսինքն՝ հատուկ ռազմական գործողությանn Ուկրաինայում։
«Քանի դեռ Ռուսաստանը դա չի անում, մենք կաջակցենք Ուկրաինային այնքան ժամանակ, որքան դա կպահանջվի, և կուժեղացնենք նրա զինված ուժերը մարտի դաշտում, որպեսզի Ուկրաինան ամենաուժեղ դիրքերում լինի բանակցությունների սեղանի շուրջ»,- հավելել է Բլինկենը։

The United States has allocated a new military aid package of 400 million dollars to Ukraine
The United States has provided Ukraine with a new, 33rd consecutive package of military aid worth about 400 million dollars, US Secretary of State Anthony Blinken announced.
As stated in the press service of the US State Department, the head of the US Department of Foreign Policy claims that "only Russia can end this war today," that is, a special military operation in Ukraine.
"As long as Russia does not do this, we will support Ukraine for as long as it takes and strengthen its armed forces on the battlefield so that Ukraine is in the strongest position at the negotiating table," Blinken added.