Մանրամասներ Միրզոյան-Լավրով հանդիպումից
Մարտի 3-ին Նյու Դելիում «Ռայսինի երկխոսություն» 8-րդ միջազգային համաժողովի շրջանակներում տեղի ունեցավ Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի առանձնազրույցը Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ:
Ըստ ՌԴ ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրության՝ «արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկեցին երկկողմ օրակարգի հրատապ հարցեր։ Հաստատվել են միջազգային հարթակներում, ընդհանուր ինտեգրացիոն միավորումների շրջանակներում համագործակցության առաջմղման մոտեցումները։
Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային խնդիրների շուրջ։ Նշվել է հայ-ադրբեջանական կարգավորման բոլոր ուղիներում ջանքերի ակտիվացման հրատապությունը՝ Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, 2021 թվականի հունվարի 11-ի, նոյեմբերի 26-ի և 2022 թվականի հոկտեմբերի 31-ի պայմանավորվածությունների համաձայն։
Բանակցություններն ընթացել են բարեկամական և վստահելի մթնոլորտում։ Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել դիվանագիտական գծով հետագա շփումների վերաբերյալ»։

Details from the Mirzoyan-Lavrov meeting
On March 3, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov had a private conversation with Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan within the framework of the 8th international conference "Raisin Dialogue" in New Delhi.
According to the press release of the Russian Foreign Ministry, "the heads of foreign political departments discussed urgent issues of the bilateral agenda. The approaches to promoting cooperation on international platforms have been approved within the framework of general integration associations.
Thoughts were exchanged on regional issues. The urgency of intensifying efforts in all ways of the Armenian-Azerbaijani settlement was noted by the agreements of the leaders of Russia, Armenia, and Azerbaijan on November 9, 2020, January 11, 2021, November 26, and October 31, 2022.
The negotiations took place in a friendly and reliable atmosphere. We reached an agreement about further contacts on diplomatic lines.