«Tata Motors»-ը Լոնդոնից 602 մլն դոլար է պահանջել մարտկոցների ֆաբրիկա ստեղծելու համար
Հնդկական արդյունաբերական Tata Motors կոնգլոմերատը՝ Jaguar Land Rover (JLR) ավտոկոնցեռնի սեփականատերը, Մեծ Բրիտանիայի կառավարությունից պահանջել է 500 մլն ֆունտ սթերլինգ (602 մլն դոլար) հատկացնել կուտակչային մարտկոցների ֆաբրիկայի կառուցման համար: Այդ մասին չորեքշաբթի հայտնել Է «Financial Times» թերթը։
Պարբերականի տվյալներով՝ հոլդինգի առջև ընտրություն է դրված Անգլիայի հարավ-արևմուտքի կամ Իսպանիայի հարթակների միջև։ Հույս կա, որ Լոնդոնը ֆինանսական աջակցության մասին որոշում կկայացնի առաջիկա շաբաթների ընթացքում: «Բանակցությունների ելքը կախված է սուբսիդիաների վերջնական գումարը համաձայնեցնելուց», - թերթին հայտարարել է բրիտանացի անանուն պաշտոնյան:

«Tata Motors» запросила у Лондона 602 млн долларов на создание завода по производству аккумуляторов
Индийский промышленный конгломерат Tata Motors, владелец автомобильного концерна Jaguar Land Rover (JLR), обратился к британскому правительству с просьбой выделить 500 миллионов фунтов стерлингов (602 миллиона долларов) на строительство завода по производству аккумуляторных батарей. Об этом в среду сообщила газета Financial Times.
По данным издания, у холдинга есть выбор между площадками на юго-западе Англии или в Испании. Есть надежда, что Лондон примет решение о финансовой поддержке в ближайшие недели. «Исход переговоров зависит от согласования окончательной суммы субсидий», — заявил газете анонимный британский чиновник.