«Tata Motors»-ը Լոնդոնից 602 մլն դոլար է պահանջել մարտկոցների ֆաբրիկա ստեղծելու համար
Հնդկական արդյունաբերական Tata Motors կոնգլոմերատը՝ Jaguar Land Rover (JLR) ավտոկոնցեռնի սեփականատերը, Մեծ Բրիտանիայի կառավարությունից պահանջել է 500 մլն ֆունտ սթերլինգ (602 մլն դոլար) հատկացնել կուտակչային մարտկոցների ֆաբրիկայի կառուցման համար: Այդ մասին չորեքշաբթի հայտնել Է «Financial Times» թերթը։
Պարբերականի տվյալներով՝ հոլդինգի առջև ընտրություն է դրված Անգլիայի հարավ-արևմուտքի կամ Իսպանիայի հարթակների միջև։ Հույս կա, որ Լոնդոնը ֆինանսական աջակցության մասին որոշում կկայացնի առաջիկա շաբաթների ընթացքում: «Բանակցությունների ելքը կախված է սուբսիդիաների վերջնական գումարը համաձայնեցնելուց», - թերթին հայտարարել է բրիտանացի անանուն պաշտոնյան:

Tata Motors requested 602 million dollars from London to create a battery factory
On Wednesday, the Financial Times newspaper reported that Indian industrial conglomerate Tata Motors, the owner of the Jaguar Land Rover (JLR) car concern, has requested the British government to allocate 500 million pounds ($602 million) to construct a storage battery factory.
According to the newspaper, the holding has a choice between the platforms in the southwest of England or Spain. It is hoped that London will decide on financial support in the coming weeks. "The outcome of the negotiations depends on agreeing on the final amount of subsidies," an anonymous British official told the newspaper.