Պետդումայում առաջարկել են օրինախախտներից առգրավել մեքենաներն ու հատկացնել բանակին
Ռուսաստանի պետդումայի Լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության պատգամավոր Վասիլի Վլասովը դիմել է ճանապարհային երթևեկության կանոնները խախտողներից ավտոմեքենաների բռնագրավումը ռուսական բանակի օգտին թույլատրելու առաջարկով։
Օրենսդիրը նշել է, որ ՌԼԴԿ-ն առաջին անգամ չէ, որ բարձրացնում է անվտանգության կանոնները համակարգվածորեն անտեսող ռուսաստանցիներից տրանսպորտային միջոցներ առգրավելու հնարավորության հարցը:
«Ես խնդրում եմ ձեզ գնահատել ՌԴ ՊՆ–ին փոխանցելու համար ճանապարհային երթևեկության կանոնները պարբերաբար խախտող քաղաքացիներից տրանսպորտային միջոցների բռնագրավման նպատակահարմարությունը՝ առանց փոխհատուցման վճարների»,– նշել է Վլասովը:

В Госдуме предложили конфисковать автомобили у нарушителей и передать их армии
Василий Власов, депутат Госдумы РФ от ЛДПР, предложил разрешить конфисковать автомобили у нарушителей ПДД и передавать их российской армии.
Депутат отметил, что ЛДПР не впервые поднимает вопрос о возможности конфискации транспортных средств у россиян, систематически игнорирующих правила безопасности.
«Прошу оценить целесообразность изъятия транспортных средств у граждан, систематически нарушающих правила дорожного движения, без компенсационных выплат для передачи Министерству обороны Российской Федерации», — сказал Власов.