ԵՄ պատժամիջոցների տասներորդ փաթեթի շրջանակներում սահմանափակումներ կկիրառվեն լրացուցիչ 87 ֆիզիկական անձանց և 34 կազմակերպությունների նկատմամբ, արդյունքում՝ ընդգրկելով ներկայումս 1473 ֆիզիկական անձանց և 205 կազմակերպությունների. հայտնում է Econo Mood-ը։
Պատժամիջոցների ցանկում ներառվել են նաև այնպիսի ոլորտներ, որոնք եկամտի զգալի աղբյուր են ապահովում ՌԴ կառավարության համար, ինչպիսիք են "Альфа-банк"-ը, "Росбанк"-ը, "Тинькофф"-ը, ՌԴ ազգային հարստության հիմնադրամը և ՌԴ ազգային վերաապահովագրական ընկերությունը:
«Կշարունակենք ուժեղացնել ճնշումը ՌԴ-ի վրա այնքան ժամանակ, որքան պահանջվի»,- հայտնել է Արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության գերագույն ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը։

The EU agreed on the 10th package of sanctions against Russia
Under the tenth package of EU sanctions, restrictions will be applied to 87 individuals and 34 entities, resulting in 1,473 individuals and 205 entities; Econo Mood reports.
Also included in the sanctions list are sectors that provide a significant source of income for the Russian government, such as Alfa-bank, Rosbank, Tinkoff, the Russian National Wealth Fund, and the Russian National Reinsurance Company.
"We will continue to increase the pressure on Russia as long as it is required," said Josep Borrell, the Supreme Representative of Foreign Affairs and Security Policy.