Իսրայելում բազմահազարանոց ցույցեր են՝ ընդդեմ դատական ​​ բարեփոխումների
Իսրայելի ոստիկանությունը դատաիրավական բարեփոխումների դեմ բողոքի ցույցերի ժամանակ ձերբակալել է 21 մարդու: Մի քանի ոստիկան վիրավորվել է, հայտնում է Times of Israel թերթը։
«21 ցուցարար է բերման ենթարկվել Այալոնի մայրուղուց՝ հասարակական կարգը խախտելու պատճառով», - ասվում է հրապարակման մեջ՝ վկայակոչելով ոստիկանությանը։
Հունվարի սկզբից Իսրայելում զանգվածային ցույցեր են ընթանում՝ ընդդեմ դատական ​​բարեփոխումների կառավարության ծրագրերի։ Անցյալ շաբաթ օրը Jerusalem Post-ը, վկայակոչելով բողոքի ակցիայի կազմակերպիչներին, հայտնել էր, որ շուրջ 250,000 մարդ ամբողջ Իսրայելում բողոքում է դատական ​​բարեփոխումների դեմ:

In Israel, there are thousands of demonstrations against judicial reforms
Israeli police arrested 21 people during protests against judicial reforms. Several police officers were injured, reports the Times of Israel newspaper.
"21 protesters were detained from the Ayalon highway for violating the public order," the publication said, referring to the police.
Since the beginning of January, mass demonstrations have been going on in Israel against the government's plans for judicial reforms. Last Saturday, the Jerusalem Post, citing protest organizers, reported that around 250,000 people across Israel were protesting against the judicial reforms.