Թուրքիայում ստորգետնյա ցնցումները շարունակվում են
Թուրքիայի աղետների և արտակարգ իրավիճակների վարչության (AFAD) վերջին տվյալների համաձայն՝ 4․4 մագնիտուդով երկրաշարժ է գրանցվել Դողանշեհիր շրջանում ժամը 14․41-ին 7 կմ խորությամբ։ Այն զգացվել է նաև հարակից շրջաններում։ Հաղորդում է ermenihaber.am:
Փետրվարի 6-ին Քահրամանմարաշում տեղի ունեցած 7․7 և 7․6 մագնիտուդով երկրաշարժների հետևանքով Դողանշեհիրում առկա 12000 շինություններից 6000 փլուզվել էր կամ ուժեղ վնասվել։
Մալաթիայի նահանգապետարանի հայտնած տեղեկությունների համաձայն՝ Մալաթիա քաղաքում փլուզված շենքերի թիվը հասնում է 3103-ի, իսկ մեծ վնաս կրածների թիվը՝ 18029։

В Турции продолжаются подземные толчки
По последним данным Турецкого агентства по управлению стихийными бедствиями и чрезвычайными ситуациями (AFAD), землетрясение магнитудой 4,4 было зафиксировано в районе Доганшехир в 14:41 на глубине 7 км. Это ощущалось и в соседних регионах. Об этом сообщает ermenihaber.am.
В результате землетрясений силой 7,7 и 7,6 баллов, произошедших в Кахраманмараше 6 февраля, 6000 из 12 000 зданий в Доганшехире рухнули или получили серьезные повреждения.
Согласно информации, предоставленной районной администрацией Малатья, количество разрушенных зданий в городе Малатья достигает 3 103, а количество сильно поврежденных зданий достигает 18 029.