Էկվադորում կոկաինից շինություններ են սկսել կառուցել
Երկրում այնքան թմրանյութ են առգրավվել, որ չի կարելի դրանք այրել, իսկ փոշու բլուրները պահելու տեղ չկա։ Ուստի իշխանությունները որոշել են մի մասն ավելացնել շինարարական նյութերի խառնուրդներին։ Արդյունքը զարմացնող է եղել. կոկաինի խառնուրդից առաջանում է ամուր և կայուն նյութ:
«Մեկ տոննա կոկաինի այրման համար պահանջվում է 12 ժամ, իսկ այն բետոնի վերածելու համար բավական է երեք ժամ», - հայտարարել է երկրի թմրանյութերի դեմ պայքարի վարչությունը:
Հատկանշական է, որ թմրանյութերից պատրաստված բետոնե բլոկները չեն օգտագործվի քաղաքացիական շենքերի կառուցման համար:

В Эквадоре начали строить дома из кокаина
В стране изъято столько наркотиков, что их нельзя сжечь, а складировать горы порошка негде. Поэтому властями было принято решение добавлять его как часть стройматериалов в смеси. Результат был удивительным. смесь кокаина производит сильное и стабильное вещество.
«Требуется 12 часов, чтобы сжечь тонну кокаина, и три часа, чтобы превратить ее в бетон», — заявили в Управлении по борьбе с наркотиками страны.
Примечательно, что бетонные блоки из наркотика не будут использоваться для строительства гражданских зданий