Արևմուտքը 150 միլիարդ դոլար է ծախսել Կիևի համար. Պուտին
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն Ուկրաինա Ռուսաստանի ներխուժման տարելիցի կապակցությամբ հանդես է գալիս ուղերձով։
Ուղերձում նախագահը Արևմուտքին է մեղադրում պատերազմ հրահրելու մեջ։
«Արևմուտքն է պատերազմ սկսել, Իսկ Ռուսաստանն ուժ է գործադրում այն կանգնեցնելու համար։ Վերջին տասնամյակների ընթացքում Արևմուտքը շշից բաց է թողել ջինը և քաոսի մեջ գցել ամբողջ տարածաշրջաններ»,-ասել է նախագահը։
Ըստ Պուտինի՝ Արևմուտքն արդեն ավելի քան 150 մլրդ դոլար է ծախսել Կիևին աջակցելու և նրան զենք մատակարարելու համար։
«Մյունխենի համաժողովում Ռուսաստանի դեմ անվերջ մեղադրանքներ էին հնչեցնում։ Եվ դա անում էին միայն այն պատճառով, որ բոլորը մոռանան, թե ինչ է արել արևմուտքը վերջին տասնամյակում։ Այդ նրանք են ջինը դուրս թողել շշից, ամբողջ տարածաշրջաններ քաոսի մատնել։ 2001թ. ԱՄՆ սանձազերծած պատերազմների արդյունքում զոհվել է 900 հազար մարդ, 38 միլիոնը դարձել փախստական։ Արևմուտքը Ուկրաինային օգտագործում է Ռուսաստանի դեմ որպես գործիք ու պոլիգոն: Ինչքան հեռահար զենք տան Ուկրաինային, այնքան ավելի ենք հեռացնելու վտանգը մեր սահմաններից»,- նշել է Պուտինը։

Запад потратил на Киев 150 миллиардов долларов. Путин
Президент России Владимир Путин выступает с посланием по случаю годовщины вторжения России в Украину.
В послании президент обвиняет Запад в разжигании войны.
«Запад начал войну, и Россия использует силу, чтобы остановить ее. В последние десятилетия Запад выпустил джина из бутылки и вверг в хаос целые регионы", - сказал президент.
По словам Путина, Запад уже потратил более 150 миллиардов долларов на поддержку Киева и снабжение его оружием.
«На Мюнхенской конференции звучали бесконечные обвинения в адрес России. И сделали это как раз для того, чтобы все забыли, что сделал Запад за последнее десятилетие. Именно они выпустили джина из бутылки и погрузили в хаос целые регионы. В 2001 г.  в результате развязанных США войн погибло 900 тысяч человек, 38 миллионов стали беженцами. Запад использует Украину как инструмент и полигон против России. Чем больше дальнобойного оружия будет передано Украине, тем больше мы удалим опасность от наших границ", - сказал Путин.