«Առաջարկել ենք հայ-ադրբեջանական սահմանին հսկիչ անցակետ տեղադրել»․ Ալիև
Հանդիպումը կառուցողական էր, եռակողմ հանդիպումից հետո լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։
«Խաղաղության պայմանագիրը պետք է հիմնվի միջազգային նորմերի և սկզբունքների վրա, իսկ Ղարաբաղի վերաբերյալ որևէ դրույթն այդտեղ անընդունելի է»,- հայտարարել է Ալիև։ ։
Նա նշել է, որ երեք օր առաջ ստացել են Հայաստանի պատասխանն իրենց առաջարկներին․ «Հայաստանի դիրքորոշման մեջ, առաջին հայացքից, առաջընթաց կա, բայց սա բավարար չենք համարում»։
Ալիևը նաև տեղեկացրել է, որ առաջարկել են Հայաստանին հայ-ադրբեջանական սահմանին հսկիչ անցակետ տեղադրել։ «Եթե խոսում ենք դելիմիտացիայի մասին, իսկ հսկիչ անցակետերը պիտի տեղադրվեն «Զանգեզուրի» միջանցքի երկու կողմերում, ապա նաև Լաչինի ու Հայաստանի միջև»։

«Мы предложили установить контрольно-пропускной пункт на армяно-азербайджанской границе». Алиев
Встреча прошла конструктивно, заявил Президент Азербайджана Ильхам Алиев в беседе с журналистами после трехсторонней встречи.
«Мирное соглашение должно быть основано на международных нормах и принципах, и любые положения относительно Карабаха там неприемлемы», - заявил Алиев.
Он отметил, что три дня назад они получили ответ Армении на свои предложения. «На первый взгляд, в позиции Армении есть прогресс, но мы не считаем этого достаточным».
Алиев также сообщил, что Армении предложили установить на армяно-азербайджанской границе контрольно-пропускной пункт. «Если речь идет о делимитации, и КПП должны быть размещены по обеим сторонам «Зангезурского» коридора, то и между Лачином и Арменией также должен быть КПП».