«ԵՄ դիտորդական առաքելությունը կարող է խոչընդոտել կարգավորման գործընթացին». Ադրբեջանի խորհրդարանի խոսնակ
«Եվրոպայից հայ-ադրբեջանական սահման դիտորդական առաքելություն ուղարկելը կարող է խոչընդոտել կարգավորման գործընթացին»,-այսօր Ադրբեջանի Միլի Մեջլիսի նիստում հայտարարել է խորհրդարանի խոսնակ Սահիբա Գաֆարովան։
Սահիբա Գաֆարովան նշել է, որ Ադրբեջանի հետ սահմանին Հայաստանում Եվրամիության դիտորդական առաքելության տեղակայման վերաբերյալ իր դիրքորոշումը հնչեցրել է նաև Ռուսաստանում կայացած հանդիպումների ժամանակ:

"The EU observation mission can hinder the settlement process," Speaker of the Parliament of Azerbaijan
"Sending an observation mission from Europe to the Armenian-Azerbaijani border can hinder the settlement process," said parliament speaker Sahiba Gafarova at the session of the Milli Mejlis of Azerbaijan today.
Sahiba Gafarova noted that she voiced her position regarding the deployment of the EU observation mission in Armenia on the border with Azerbaijan during the meetings held in Russia.