Հանդիպել են ԱՊՀ, ՀԱՊԿ և ԵԱՏՄ բարձրաստիճան պաշտոնյաները
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովը մասնակցել է ԱՊՀ, ՀԱՊԿ, ԵԱՏՄ և Միութենական պետության գործադիր կառույցների ղեկավարների հետ Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի հանդիպմանը:
Հանդիպմանը մասնակցել են Անկախ Պետությունների Համագործակցության գլխավոր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդևը, Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչը, Բելառուսի և Ռուսաստանի Միութենական պետության պետական քարտուղար Դմիտրի Մեզենցևը:
Կողմերը քննարկել են 2022 թվականին այդ միավորումների գործունեության արդյունքները և առաջիկա ժամանակահատվածի համագործակցության ուղղության հեռանկարները։

High-ranking officials of CIS, CSTO and EAEU met
CSTO General Secretary Imangali Tasmagambetov participated in the meeting of Russian Foreign Minister Sergey Lavrov with the heads of administrative structures of the CIS, CSTO, EAEU, and the Union State.
Secretary General of the Commonwealth of Independent States Sergey Lebedev, Chairman of the Board of the Eurasian Economic Commission Mikhail Myasnikovich, State Secretary of the Union State of Belarus, and Russia Dmitry Mezentsev took part in the meeting.
The parties discussed the results of the activities of these associations in 2022 and the perspectives on the direction of cooperation in the coming period.