Շվեյցարինան Յանուկովիչի թիմի գողացած փողերը կվերադարձնի Ուկրաինային
Շվեյցարիայի կառավարությունը որոշել է վարչական ընթացակարգ սկսել Ուկրաինայի նախկին նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչի զինակիցների ակտիվների բռնագրավման համար, որոնք երկրում սառեցվել էին 2014-ի փետրվարին Ուկրաինայում տեղի ունեցած հեղափոխությունից հետո: Խոսքը 130 մլն շվեյցարական ֆրանկ գումարի մասին է (131,7 մլն եվրո վերահաշվարկով), հայտնում է Շվեյցարիայի կառավարության կայքը։
Բեռնում կարծում են, որ այդ դրամական միջոցներն անօրինական ծագում ունեն։ «Սկսելով դրանց բռնագրավման ընթացակարգը՝ Շվեյցարիան աջակցում է Ուկրաինային»,-ընդգծվում է մամուլի հաղորդագրության մեջ։

Switzerland will return the money stolen by Yanukovych's team to Ukraine
The Swiss government has decided to start an administrative procedure to confiscate the assets of former Ukrainian President Viktor Yanukovych's comrades-in-arms, which were frozen in the country after the February 2014 revolution in Ukraine. It is about 130 million Swiss francs (131.7 million euros in recalculation), reports the website of the Swiss government.
In Bern, they believe that these funds are of illegal origin. "By starting the procedure of confiscating them, Switzerland supports Ukraine," the press release emphasizes.