Վոլոդինը զգուշացնում է Հայաստանին
ՌԴ պետդումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինը այսօր Ադրբեջանի իր պաշտոնակից Զագիբա Գաֆարովայի հետ հանդիպման ժամանակ զգուշացրել է Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի հանգուցալուծմանը եվրոպական կառույցների, մասնավորապես Եվրախորհրդարանի և ԵԽԽՎ-ի ներգրավման փորձերի մասին:
«Ելնենք նրանից, որ կա որոշում, որն ընդունվել է Ադրբեջանի, Հայաստանի և Ռուսաստանի ղեկավարների մակարդակով։ Առաջնորդվելու ենք դրանով և անելու ենք ամեն ինչ, որպեսզի այդ պայմանավորվածությունները կյանքի կոչվեն։ Իսկ նրանք, ովքեր հայտարարություններ են անում եվրոպական ինստիտուտների ուղղությամբ, կարող են պարզապես կորցնել երկիրը»,-Վոլոդինի խոսքերն է մեջբերում պետդումայի պաշտոնական կայքը։
Ըստ դումայի խոսնակի՝ ԵԽԽՎ-ի և Եվրախորհրդարանի ներգրավումը ղարաբաղյան հարցի լուծման մեջ «կսրի իրավիճակը, նորանոր խնդիրներ կստեղծի, և եթե դա անում են, պետք է պատասխանատվություն կրեն հետևանքների համար»։

Volodin warns Armenia
Russian State Duma Chairman Vyacheslav Volodin, during a meeting with his Azerbaijani counterpart Zahiba Gafarova, warned today about attempts to involve European structures, particularly the European Parliament and PACE, in the resolution of the situation in Nagorno-Karabakh.
"Let's start from the fact that a decision was adopted at the level of Azerbaijan, Armenia, and Russia leaders. We will be guided by this and will do everything to implement these agreements. And those who make statements in favor of European institutions can lose the country," the official website of the State Duma quotes Volodin as saying.
According to the speaker of the Duma, the involvement of the PACE and the European Parliament in resolving the Karabakh issue "will worsen the situation, create new problems, and if they do this, they should be responsible for the consequences."