Վոլոդինը զգուշացնում է Հայաստանին
ՌԴ պետդումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինը այսօր Ադրբեջանի իր պաշտոնակից Զագիբա Գաֆարովայի հետ հանդիպման ժամանակ զգուշացրել է Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի հանգուցալուծմանը եվրոպական կառույցների, մասնավորապես Եվրախորհրդարանի և ԵԽԽՎ-ի ներգրավման փորձերի մասին:
«Ելնենք նրանից, որ կա որոշում, որն ընդունվել է Ադրբեջանի, Հայաստանի և Ռուսաստանի ղեկավարների մակարդակով։ Առաջնորդվելու ենք դրանով և անելու ենք ամեն ինչ, որպեսզի այդ պայմանավորվածությունները կյանքի կոչվեն։ Իսկ նրանք, ովքեր հայտարարություններ են անում եվրոպական ինստիտուտների ուղղությամբ, կարող են պարզապես կորցնել երկիրը»,-Վոլոդինի խոսքերն է մեջբերում պետդումայի պաշտոնական կայքը։
Ըստ դումայի խոսնակի՝ ԵԽԽՎ-ի և Եվրախորհրդարանի ներգրավումը ղարաբաղյան հարցի լուծման մեջ «կսրի իրավիճակը, նորանոր խնդիրներ կստեղծի, և եթե դա անում են, պետք է պատասխանատվություն կրեն հետևանքների համար»։

Володин предупреждает Армению
Председатель Госдумы России Вячеслав Володин в ходе встречи со своим азербайджанским коллегой Загибой Гафаровой предупредил сегодня о попытках вовлечения европейских структур, в частности Европарламента и ПАСЕ, в урегулирование ситуации в Нагорном Карабахе.
«Начнем с того, что есть решение, которое принято на уровне руководителей Азербайджана, Армении и России. Мы будем этим руководствоваться и будем делать все для реализации этих договоренностей. А те, кто делает заявления в сторону европейских институтов, могут просто потерять страну», — цитирует Володина официальный сайт Госдумы.
По мнению спикера Думы, вовлечение ПАСЕ и Европарламента в решение карабахского вопроса «ухудшит ситуацию, создаст новые проблемы, и если они это делают, то должны нести ответственность за последствия».