Լեհաստանը ավելացնում է զորքի ու տանկերի թվակազմը
Լեհաստանի զինված ուժերը պետք է բաղկացած լինեն 6 դիվիզիայից (ներկայումս դրանք 4-ն են) և ունենան 300 հազար զինծառայող։ Այս մասին հայտնել է Լեհաստանի պաշտպանության նախարար Մարիուշ Բլաշչակը․
«Աշխարհաքաղաքական իրավիճակն արագ է փոխվում, և բանակը պետք է օպերատիվ արձագանքի նոր մարտահրավերներին։ 2022 թվականին Լեհաստանը պայմանագիր է կնքել Հարավային Կորեայից 980 տանկ գնելու մասին։ Առաջին փուլում կմատակարարվի 120 K2 տանկ։
Նրանք բոլորը պետք է ժամանեն Լեհաստան մինչև 2025 թվականը՝ լոգիստիկ և վերապատրաստման փաթեթների հետ միասին: Հարավկորեացի գործընկերների հետ գործարքի երկրորդ փուլը նախատեսում է մնացած տեխնիկայի հավաքում լեհական տարածքում։ 2026 թվականից հետո Պոզնանում պետք է արտադրվի 800 K2 տանկ»։

Польша увеличивает количество войск и танков
Польские вооруженные силы должны состоять из 6 дивизий (в настоящее время их 4) и иметь 300 000 солдат. Об этом сообщил министр обороны Польши Мариуш Блащак.
«Геополитическая ситуация быстро меняется, и армия должна оперативно реагировать на новые вызовы. В 2022 году Польша подписала соглашение о покупке 980 танков у Южной Кореи. На первом этапе будет поставлено 120 танков К2.
Все они должны прибыть в Польшу к 2025 году вместе с пакетами логистики и обучения. Второй этап сделки с южнокорейскими партнерами предусматривает сборку оставшейся техники на территории Польши. После 2026 года в Познани должно быть произведено 800 танков К2».