Լեհաստանը ավելացնում է զորքի ու տանկերի թվակազմը
Լեհաստանի զինված ուժերը պետք է բաղկացած լինեն 6 դիվիզիայից (ներկայումս դրանք 4-ն են) և ունենան 300 հազար զինծառայող։ Այս մասին հայտնել է Լեհաստանի պաշտպանության նախարար Մարիուշ Բլաշչակը․
«Աշխարհաքաղաքական իրավիճակն արագ է փոխվում, և բանակը պետք է օպերատիվ արձագանքի նոր մարտահրավերներին։ 2022 թվականին Լեհաստանը պայմանագիր է կնքել Հարավային Կորեայից 980 տանկ գնելու մասին։ Առաջին փուլում կմատակարարվի 120 K2 տանկ։
Նրանք բոլորը պետք է ժամանեն Լեհաստան մինչև 2025 թվականը՝ լոգիստիկ և վերապատրաստման փաթեթների հետ միասին: Հարավկորեացի գործընկերների հետ գործարքի երկրորդ փուլը նախատեսում է մնացած տեխնիկայի հավաքում լեհական տարածքում։ 2026 թվականից հետո Պոզնանում պետք է արտադրվի 800 K2 տանկ»։

Poland increases the number of troops and tanks
The Polish armed forces should have six divisions (currently, there are 4) and 300,000 soldiers. Polish Minister of Defense Mariusz Blaszczak informed them about this.
"The geopolitical situation is changing rapidly, and the army must promptly respond to new challenges. In 2022, Poland signed an agreement to buy 980 tanks from South Korea. In the first phase, 120 K2 tanks will be delivered.
They should all arrive in Poland by 2025 with logistics and training packages. The second phase of the deal with the South Korean partners provides for the assembly of the remaining equipment on Polish territory. After 2026, 800 K2 tanks should be produced in Poznan."