Ռուսաստանը նոր գրոհի է պատրաստվում
Ռուսաստանի բանակն ակտիվ հետախուզություն է իրականացնում ու պատրաստվում առանձին ուղղություններով հարձակման: Չնայած կորուստներին՝ նա շարունակում է հարձակման փորձերը Լիմանի, Բախմուտի, Ավդեևի և Նովոպավլովսկի ուղղություններով։
Այդ մասին ասվում է Ուկրաինայի ԶՈւ գլխավոր շտաբի առավոտյան հաղորդագրության մեջ: Վոլինի, Պոլեսի, Սեվերսկի և Սլոբոժանի ուղղություններում ռուսների հարձակողական խմբավորումներ չեն հայտնաբերվել:
Մեկ օրում ռուսները վեց հրթիռային հարված են հասցրել, որոնցից չորսը՝ Սլավյանսկի, Կրամատորսկի, Դրուժկովկայի քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին։ Հրթիռակոծությունից զոհվել են խաղաղ բնակիչներ։

Россия готовится к новой атаке
Российская армия ведет активную разведку и готовится к атаке на отдельных направлениях. Несмотря на потери, она продолжает свои наступательные попытки в направлениях Лиман, Бахмут, Авдеев и Новопавловск.
Об этом говорится в утреннем сообщении Генштаба ВСУ. Наступательных групп русских на Волынском, Поляковском, Северском и Слобоянском направлениях не обнаружено.
За один день россияне нанесли шесть ракетных ударов, четыре из которых поразили гражданскую инфраструктуру в Славянске, Краматорске и Дружковке. В результате обстрела погибли мирные жители.