«Մենք տեսնում ենք Ուկրաինայի շուրջ ստեղծված իրավիճակից օգտվելու՝ Արևմուտքի բացարձակ անբռնազբոս փորձերը, որով ԱՊՀ երկրներում արհեստականորեն կհրահրեն հակառուսական տրամադրություններ, սեպ կխրեն մեր բարիդրացիական և փոխշահավետ հարաբերություններում։
«Արևմտականներին» ավելի ու ավելի բնորոշ բացահայտ լկտի ոճով նրանք արդեն ոչ միայն Ռուսաստանի բարեկամներին ու դաշնակիցներին են կանգնեցնում ընտրության առջև՝ «կամ իրենց հետ, կամ մեր դեմ», այլև ուզում են քանդել մեզ միավորող բազմակողմ կապերը։
Սա ոչ այլ ինչ է, քան բացահայտ և լկտի միջամտություն ԱՊՀ պետությունների ներքին գործերին, հասարակական գիտակցությունը մանիպուլյացիայի ենթարկելու և օտար արժեքներ ու կեղծ ժողովրդավարական չափանիշներ պարտադրելու փորձ»,- այդ մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ-ն՝ պատասխանելով լրագրողների հարցերին։

"The West incites anti-Russian sentiments in the CIS countries;" MFA of the Russian Federation
"We see the West's non-violent attempts to take advantage of the situation around Ukraine, which will artificially incite anti-Russian sentiments in the CIS countries, drive a wedge into our neighborly and mutually beneficial relations.
In the openly brazen style more and more typical of the "Westerners," they are not only putting Russia's friends and allies in front of a choice: "either with them or against us," they also want to destroy the multilateral ties that unite us.
This is nothing more than an open and brazen interference in the internal affairs of the CIS states, an attempt to manipulate public consciousness and impose foreign values and false democratic standards," the Russian Foreign Ministry said in response to journalists' questions.