Իրանում երկրաշարժի հետևանքով կա 816 տուժած և 3 զոհ
Իրանի հյուսիս-արևմուտքում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով տուժածների թիվը հասել է 816-ի, երեք մարդ մահացել է։ Այս մասին հայտարարել է Արեւմտյան Ադրբեջանի նահանգի նահանգապետ Մոհամմադ Սադեղ Մոթամեդյանը։
«Երկրաշարժի հետևանքով զոհվել է երեք մարդ, վիրավորվել՝ 816-ը», - մեջբերում է Agence France Presse-ը նրա խոսքերը։
Ըստ նախնական հաշվարկների՝ երկրաշարժը վնաս է հասցրել 2 քաղաքների և ավելի քան 70 գյուղերի՝ ավերելով դրանցում գտնվող շենքերի մինչև 50%-ը։
Հունվարի 28-ին Իրանի հյուսիսարևմտյան հատվածում 5,9 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է տեղի ունեցել։ Երկրաշարժը տեղի է ունեցել 43 կմ խորության վրա, էպիկենտրոնը գտնվել է Խոյ քաղաքից 23 կմ հարավ-արեւելք: Երկրաշարժը զգացվել է նաև Հայաստանում:

Due to the earthquake in Iran, there are 816 victims and 3 dead
The governor of West Azerbaijan Province, Mohammad Sadegh Motamedyan, announced that due to the earthquake in the northwest of Iran, the number of victims reached 816, and 3 people died.
"As a result of the earthquake, 3 people were killed, and 816 were injured," Agence France Presse quoted him as saying.
According to preliminary estimates, the earthquake damaged two cities and more than 70 villages, destroying up to 50% of their buildings.
On January 28, an earthquake with a magnitude of 5.9 occurred in northwestern Iran. The earthquake occurred at a depth of 43 km; the epicenter was located 23 km southeast of Khoi. The quake was also felt in Armenia.