Թուրքիայում տեղի են ունենում խոշորագույն ձմեռային զորավարժություններ
Թուրքիայի արևելքում գտնվող Կարս նահանգում անցկացվում են երկրի պատմության մեջ խոշորագույն ձմեռային զորավարժությունները։ Այս մասին հայտնում է Անադոլու գործակալությունը։
Սարիղամիշի շրջանում զորավարժություններին մասնակցում են աշխարհի 17 երկրների, այդ թվում՝ Գերմանիայի, Ադրբեջանի և Մեծ Բրիտանիայի ներկայացուցիչներ։
Քայլեր են մշակվում համատեղ գործողությունները համակարգելու համար։ Ստուգվում է զորամասերի, ինչպես նաև տեխնիկայի մարտունակությունը, այդ թվում՝ սաստիկ ցրտահարության պայմաններում։
Զորավարժությանը ներգրավված են տանկային և հրետանային ստորաբաժանումներ, ականանետային և դիպուկահարների անձնակազմեր, հատուկ նշանակության ստորաբաժանումներ և ավիացիան։
Զորավարժություններին կհետևեն Թուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարը, ինչպես նաև Թուրքիայի զինված ուժերի բարձրագույն հրամանատարությունը։

В Турции проходят крупнейшие зимние военные учения
Крупнейшие в истории страны зимние военные учения проходят в провинции Карс на востоке Турции. Об этом сообщает агентство Anadolu.
В военных учениях в Сарыгамышском районе принимают участие представители 17 стран мира, в том числе Германии, Азербайджана и Великобритании.
Разрабатываются шаги по координации совместных действий. Проверяется боеспособность воинских частей и техники, в том числе в условиях сильного мороза.
В учении задействованы танковые и артиллерийские части, минометные и снайперские расчеты, подразделения специального назначения и авиация.
За учениями будут наблюдать министр национальной обороны Турции Хулуси Акар, а также высшее командование ВС Турции.