ԱՄՆ–ում 10 մարդու սպանելուց, ևս 10–ին վիրավորելուց հետո քաղաքացին ինքնասպան է եղել
ԱՄՆ–ի՝ Լոս Անջելեսի մոտ գտնվող Մոնտերեյ Պարկ քաղաքի ձեռնարկություններից մեկի տարածքում հրաձգության հետևանքով 10 մարդ է զոհվել: Ավելի ուշ հանցագործության մեջ կասկածվողը ինքնասպան է եղել։
Ըստ ոստիկանների՝ զանգվածային սպանության մեջ կասկածվողը ինքնասպան է եղել սպիտակ պիկապում, որը ոստիկաններն արգելափակել էին հարևան Ալհամբրա քաղաքում:
Լոս Անջելեսի շրջանի շերիֆ Ռոբերտ Լունան լրագրողներին ասել է, որ երբ ոստիկանները պիկապը շրջապատել են, ներսից կրակոց են լսել: Որոշ ժամանակ անց նրանք որոշել են ներս նայել և այնտեղ մահացած մարմին են գտել՝ հրազենային վնասվածքով։
Ոստիկանությունը պարզել է, որ զանգվածային սպանության մեջ ինքնասպան եղած կասկածյալը 72-ամյա Հու Ցան Տրանն է՝ ասիական ծագում ունեցող տեղացի։

В США мужчина покончил жизнь самоубийством, после того как убил 10 человек и ранил еще 10
10 человек погибли в результате стрельбы на одном из предприятий в городе Монтерей-Парк, недалеко от Лос-Анджелеса, США. Позже подозреваемый в преступлении покончил жизнь самоубийством.
По данным полиции, подозреваемый в массовом убийстве покончил с собой в белом пикапе, который полиция заблокировала в соседнем городе Альгамбра.
Шериф округа Лос-Анджелес Роберт Луна сообщил журналистам, что, когда офицеры окружили пикап, они услышали выстрелы изнутри. Через некоторое время они решили заглянуть внутрь и обнаружили труп с огнестрельным ранением.
Полиция установила, что подозреваемым, совершившим самоубийство в массовом убийстве, является 72-летний Ху Цанг Тран, местный житель азиатского происхождения.