Google-ը կկրճատի 12 հզ.աշխատակցի
Ամերիկյան «Alphabet» ընկերությունը (Google) կրճատում է մոտ 12 հզ․ աշխատատեղ, որն ընդհանուր աշխատուժի 6%-ն է։ Այդ մասին հայտնել է «Reuters» լրատվական գործակալությունը։ ԱՄՆ տնտեսությունը ռեցեսիայի մեջ է, և ամերիկյան տեղեկատվական տեխնոլոգիաների հսկա ընկերությունները զանգվածային կրճատումներ են անում։
Տարիներ շարունակ «Alphabet»-ը ներգրավել է առաջատար մասնագետներին՝ ստեղծելով «Google», «YouTube» և այլ աշխարհահռչակ ընկերությունները, որոնք ունեն միլիարդավոր օգտատերեր, սակայն այժմ նրա հետ ուժեղ մրցակցության մեջ է «Microsoft»-ը, որն էլ ազդում է շուկայական ցուցանիշների վրա։ Օրեր առաջ էլ «Microsoft» ընկերությունն էր կրճատել 10 հզ. աշխատակցի։

Google will cut 12 thousand employees
Reuters" news agency reported that the American "Alphabet" company (Google) is reducing about 12 thousand. Workplace, which is 6% of the total workforce. "The US economy is in recession, and American IT giants are making massive layoffs.
Over the years, Alphabet has attracted top professionals, creating Google, YouTube, and other world-famous companies with billions of users. Still, it faces intense competition from Microsoft, affecting market indicators. A few days ago, the company "Microsoft" reduced 10 thousand employees.