Google-ը կկրճատի 12 հզ.աշխատակցի
Ամերիկյան «Alphabet» ընկերությունը (Google) կրճատում է մոտ 12 հզ․ աշխատատեղ, որն ընդհանուր աշխատուժի 6%-ն է։ Այդ մասին հայտնել է «Reuters» լրատվական գործակալությունը։ ԱՄՆ տնտեսությունը ռեցեսիայի մեջ է, և ամերիկյան տեղեկատվական տեխնոլոգիաների հսկա ընկերությունները զանգվածային կրճատումներ են անում։
Տարիներ շարունակ «Alphabet»-ը ներգրավել է առաջատար մասնագետներին՝ ստեղծելով «Google», «YouTube» և այլ աշխարհահռչակ ընկերությունները, որոնք ունեն միլիարդավոր օգտատերեր, սակայն այժմ նրա հետ ուժեղ մրցակցության մեջ է «Microsoft»-ը, որն էլ ազդում է շուկայական ցուցանիշների վրա։ Օրեր առաջ էլ «Microsoft» ընկերությունն էր կրճատել 10 հզ. աշխատակցի։

Google сократит 12 тысяч сотрудников
Американская компания Alphabet (Google) сокращает около 12 тысяч. рабочих мест, что составляет 6% от общей численности рабочей силы. Об этом сообщает информационное агентство «Рейтер». Экономика США находится в рецессии, и американские ИТ-гиганты устраивают массовые сокращения.
На протяжении многих лет Alphabet привлекала лучших специалистов, создавая Google, YouTube и другие всемирно известные компании с миллиардами пользователей, но теперь она сталкивается с сильной конкуренцией со стороны Microsoft, что сказывается на показателях рынка. Несколько дней назад компания «Майкрософт» сократила 10 тыс. сотрудников.