Ղազախստանի առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը հոսպիտալացվել է
Ղազախստանցի հայտնի մեդիամենեջեր Ալեքսանդր Ակսյուտիցը հայտնել է նախկին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևի հոսպիտալացման և հնարավոր վիրահատության մասին։ Այդ մասին հայտնում է «Kaztag» գործակալությունը։
«Իմ աղբյուրները հայտնել են, որ Նուրսուլթան Նազարբաևը հոսպիտալացվել է Աստանայի հիվանդանոցներից մեկում։ Նա սրտի համալիր հետազոտություն է անցնում։ Բժշկական անձնակազմն ասում է, որ, հնարավոր է, վիրահատական ​​միջամտություն լինի»,- ուրբաթ օրը սոցցանցի իր էջում գրել է Ակսյուտիցը։
Ավելի ուշ Նազարբաևի մամուլի քարտուղար Այդոս Ուկիբայը հաստատել է, որ Նազարբաևը սրտի վիրահատության է ենթարկվել։ Վիրահատությունը բարեհաջող է անցել, կյանքին վտանգ չի սպառնում:

Первого президента Казахстана Нурсултана Назарбаева госпитализировали
О госпитализации и возможной операции бывшего президента Нурсултана Назарбаева сообщил известный казахстанский медиаменеджер Александр Аксютиц. Об этом сообщает агентство «Казтаг».
«Мои источники сообщили, что Нурсултан Назарбаев госпитализирован в одну из больниц Астаны. Ему предстоит комплексное обследование сердца. Медперсонал говорит, что может быть хирургическое вмешательство», — написал Аксютиц на своей странице в социальной сети в пятницу.
Позже пресс-секретарь Назарбаева Айдос Укибай подтвердил, что Назарбаев перенес операцию на сердце. Операция прошла успешно, жизни ничего не угрожает.