ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը ցավակցել է Նիկոլ Փաշինյանին
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովը ցավակցություն է հայտնել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ հունվարի 19-ի գիշերը հրդեհի ժամանակ հայ զինծառայողների ողբերգական մահվան կապակցությամբ։
«Հարգելի Նիկոլ Վովաևիչ,
ՀԱՊԿ քարտուղարության և անձամբ իմ անունից անկեղծ ցավակցություն եմ հունվարի 19-ի գիշերը զորամասերից մեկում տեղի ունեցած հրդեհի հետևանքով Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի 15 զինծառայողների մահվան կապակցությամբ։ Խոր վշտով ստացանք զինծառայողների ողբերգական մահվան լուրը։ Մենք կիսում ենք զոհվածների ընտանիքների, հարազատների և ընկերների հետ անդառնալի կորստի դառնությունը։ Աջակցության խոսքեր ենք փոխանցում նրանց այս դժվարին պահին։

Генсек ОДКБ выразил соболезнования Николу Пашиняну
Генеральный секретарь ОДКБ Имангали Тасмагамбетов выразил соболезнования премьер-министру Армении Николу Пашиняну в связи с трагической гибелью армянских военнослужащих во время пожара в ночь на 19 января.
"Уважаемый Никол Воваевич,
От имени Секретариата ОДКБ и от себя лично приношу искренние соболезнования в связи с гибелью 15 военнослужащих Вооруженных Сил Республики Армения в результате пожара, произошедшего в одной из воинских частей в ночь на 19 января. С глубокой скорбью восприняли известие о трагической гибели военнослужащих. Мы разделяем горечь невосполнимой утраты с семьями, родными и близкими погибших. Мы передаем им слова поддержки в это непростое время.